تبلیغات
موج ولایت - سرداری که ستاره شلمچه شد وباقی ماند
موج ولایت


 
 
آمار
 
وصیت نامه شهدا
 
لوگو دوستان
 
 
امکانات جانبی
 امیر قافله لشکر 25 کربلاشهید محمد حسن طوسی سرداری که ستاره شلمچه شد وهمچنان باقی ماند.

به گزارش خبرنگار ناترینگ« شهید محمد حسن طوسی » سال 1337 در خانواده ای مذهبی ، متدین در روستای « طوسكلا » از توابع شهرستان نكاء دیده به جهان گشود از همان آغاز پدر و مادر با ایمانش در تعلیم و تربیت اسلامی وی سعی فراوان نمودند تا در آینده خدمتگزاری صادق و وفادار به اسلام و مسلمین تحویل جامعه دهند او دوره تحصیلات خود را در زادگاهش روستای طوسكلا و شهرستان نكاء پشت سر گذاشت پس از پایان تحصیلات آستین همت بالا زده و در مساعدت به خانواده بعنوان بازویی پرتوان ، یارویاور پدر گشت تا اینكه جهت انجام وظیفه سربازی فراخوانده شد او تمایلی برای خدمت در رژیم منحوس پهلوی نداشت پس از فشار زیاد از سوی ژاندارمری وقت ، بناچار خود را معرفی نمود كه خوشبختانه دست حق به یاری وی شتافت و از سربازی در دستگاه ظلم پهلوی معاف گردید .

فعالیتهای سیاسی - مذهبی قبل و پس از پیروزی انقلاب

شهید طوسی از همان آغاز دوران جوانی در كنار فراگیری تعالیم اسلامی و مذهبی علاقه وافری به بالا بردن سطح بینش سیاسی خود داشت و به همین جهت در هیئتهای مذهبی پیش از انقلاب حضوری فعال و تعیین كننده داشت .

با آغاز نهضت خونبار اسلامی ایران به رهبری امام راحل(ره) ایشان باتفاق تنی چند از وفاداران به انقلاب فعالیت سیاسی گسترده ای را در سطح منطقه آغاز نمود كه تا سقوط حكومت ننگین شاهنشاهی ادامه داشت . بلافاصله پس از پیروزی برای حفظ دستاوردهای انقلاب ، ابتدا در كمیتة انقلاب اسلامی شهرستان نكا مشغول بكارشد سپس در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ساری ثبت نام و به انجام خدمت شبانه روزی در این نهاد مقدس مشغول شد.

مبارزه با ضد انقلاب

با شروع توطئه ضد انقلاب در غرب كشور در رأس گروهی از پاسداران به منطقه كامیاران عزیمت نمود و ضمن آشنایی با سرداربزرگ سپاه اسلام جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان ، خدمات شایانی از خود به یادگار گذاشت .

سردار طوسی در سال 59 با شروع جنگ تحمیلی لحظه ای در انجام تكلیف درنگ نكرد و بعنوان فرمانده نیروهای اعزامی از استان مازندران در منطقه سر پل ذهاب حضور یافته و با رشادت و شهامت بی نظیر خود و دیگر همرزمانش در كنار سایر نیروها هجوم دشمن بعثی را سد نموده و ضربات مهلكی بر پیكر آنان وارد آوردند به همین خاطر ایشان از سوی فرماندهی وقت منطقه مورد تشویق قرار گرفت. پس از این مأموریت سردار طوسی بدلیل شجاعت و لیاقتی كه از خود در میدان عمل نشان داده بود ، به فرماندهی عملیات سپاه ساری منصوب گردید . وی در این مقطع از عمر پر بركت خویش به درهم كوبیدن لانه های فساد منافقین كوردل ، چریكهای فدایی ، توده ایها و سایر گروهكهای چپ و راست پرداخت و طومار فعالیتهای مذبوحانة آنان را درهم پیچید .

و آنگاه كه روباه صفتان منافق تاب مقاومت را در مقابل جان بركفان سپاه اسلام از دست دادند و به جنگل پناه بردند باز هم سردار طوسی با مسوولیت فرماندهی قرارگاه عملیاتی ناحیه2 جنگلهای شمال و فرماندهی عملیات سپاه منطقه 3 گیلان و مازندران با سازماندهی نیروهای گردان های رزمی و اجراء طرح شهید كلانتری (ره) به تعقیب باقیمانده ضد انقلاب در جنگل پرداخت . ظرف مدت 3 سال تلاش شبانه روزی ایشان و سایر برادران جان بركف سپاه ، شمار كشور از لوث وجود عناصر سرسپرده بیگانه بطور كامل پاكسازی شد .

شهید طوسی و دفاع مقدس

در عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر در محور پل نو مسوولیت یكی از محورها و هدایت چندگردان را به سمت پل نو بعهده داشت و در همین عملیات بود كه شدیداً مجروح گردید . در سال 62 به شوق جهاد فی سبیل ا… در منطقه عملیاتی والفجر 6 ( دهلران ) حضور یافت و بعنوان جانشین قرارگاه طرح لبیك ، مسوولیت بكارگیری گردانهای طرح لبیك یا خمینی از استانهای گیلان و مازندران را عهده دار گردید و با استقرار گردانها و تلاش شبانه روزی در منطقه لیاقت و شایستگی خودشرا بیش از پیش نمایان ساخت و در سایة همین درخشش بود كه سال 63 به عنوان مسوول اطلاعات و عملیات لشگر همیشه پیروز 25 كربلا منصوب گشت و در این مسوولیت خطیر با برنامه ریزی دقیق ، سازماندهی وجذب نیروهای توانمند ، مخلص و كاملاً مورد اعتماد معاونت اطلاعات قوی و كارآمدی را بوجود آورد .

در سال 64 بر اساس تدبیر فرماندهی كل سپاه ، مبنی بر شناسایی همزمان در 6 منطقه مرزی ، شناسایی بخشی از مناطق عملیاتی را بعهده گرفت و در این راستا شخصاً مشكلترین مأموریتها را انجام داده و گاهاً تا چند روز در پشت خطوط مقدم دشمن حضور یافته و با زائرین كربلای معلاّ به شهر شهیدان اسلام و قرآن خوش آمدید . سرداران راستین ، خونین كفنان دل بسته ، عاشقان جان باخته ، شهیدان ماندنی تاریخ اسلام از سرزمین لاه گون كربلا خوش آمدید ، از سرزمینی كه حامل پیامها ، شهادت طلبیها ، ایثارها ، محبیت و شفقتها ، اخلاص و صداقتها و وفای به عهد و هزاران هزار ارزش انسان ساز و انسان پرور با جانی ناقابل نه در برابر خلائق كه در برابر مولای آزادگان و سرور شهیدان اسلام حضرت سیدالشهداء ، با كوله باری پر از رشادت و صلابت خلوص و صفا تقوی و پاكی سر تعظیم فرود آورده تا ندای جان بخش فرزند برومندش خمینی كبیر را لبیك گفته و همواره در خط ولایت و رهبری با حضور الهی خویش در نبرد با دشمن بعثی صهیونیستی با تمام صداقت و وفاداری به مكتب و مرام سید و سالار شهیدان اسلام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ایستادگی و استقامت خویش را به اثبات برسانید . درود خداوندی بر شما باد روزی كه در نزد او می خورید گواراتان باد و امید است كه با دعای شما ما نیز ادامه دهنده راه شما و وفادار صادق در خط ولایت رهبری بمانیم تا همانند شما رستگار شویم .

وصایای شهید

انقلاب اسلامی ما در یك برهه ای از زمان واقع گردید كه به جرأت می توان گفت كه تمام اسلام در مقابل تمامی شرك و كفر واقع گردیده كه پیروزی انقلاب باعث احیاء اسلام در تمام دنیا و شكست آن باعث شكست اسلام خواهد شد . پس باید همه دست بدست هم در صراط مستقیم و پیرو امام به حركت ادامه دهیم .

تاریخ شهادت

تاریخ شهادت 18/1/66 در منطقه شلمچه كربلای هشتنوشته شده در یکشنبه 18 فروردین 1392  توسط سید مرتضی رضایی میانگله 
درباره سایت
 
 
 
جستجو