تبلیغات
موج ولایت - پیام به هشتمین اجلاس سراسری جامعه‌ی مدرسین حوزه علمیه قم
موج ولایت


 
 
آمار
 
وصیت نامه شهدا
 
لوگو دوستان
 
 
امکانات جانبی
 


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام به همایش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با عنوان "نیم قرن حضور" كه به منظور پاسداشت 50 سال تلاش علمی، فرهنگی و سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد با تاكید بر ضرورت  تكریم نیم قرن تلاش مخلصانه ی این نهاد حوزوی مبارك افزودند: جامعه ی مدرسین تجسم پنجاه سال تلاش و مجاهدت است كه در سالهای دشوار مبارزه با رژیم طاغوت، صدای رسا و سخن شجاعانه ی حوزه ی قم را بی مهابا به گوش همه رسانید و تهدید و فشار و زندان و تبعید نیز نتوانست علمای مجاهد این تشكل روحانی را مردد و به عقب نشینی وادار سازد.
متن پیام رهبر انقلاب كه صبح امروز (پنجشنبه)  از سوی حجت الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری، در این همایش در شهر قم قرائت شد به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
بزرگداشت «جامعه‌ی مدرسین حوزه‌ی علمیه ی قم» اقدام شایسته ئی است در تكریم نیم قرن تلاش مخلصانه ی این نهاد حوزوی مبارك و متشكل از علمای فرزانه و بصیر؛ نهادی كه در یكی از سخت ترین دورانهای عمر این حوزه ی عظیم الشأن، بر اثر احساس نیازی مبرم، پایه گذاری شد و در شرایط گوناگون، چه در دوران مرارتبار اختناق و چه در دوران استقرار نظام جمهوری اسلامی، مجاهدت مقدس و دشوار خود را استمرار بخشید.
جامعه ی مدرسین تجسم پنجاه سال تلاش و مجاهدت است.
در سالهای دشوار مبارزه با رژیم طاغوت، صدای رسا و سخن شجاعانه ی حوزه ی قم را بی مهابا به گوش همه رسانید و تهدید و فشار و زندان و تبعید، نتوانست علمای مجاهد این تشكل روحانی را كه با امضای صریح خود بیانه های روشنگر این نهاد مقدس را اعتبار می بخشیدند، مردد و به عقب نشینی وادار سازد. پس از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی نیز حضور اعضای این جامعه در بسیاری از عرصه های سیاسی و جهادی و علمی و تحقیقی، نقش برجسته ی حوزه ی علمیه را در این عرصه ها نمایان ساخت و چهره های برجسته ئی از این مجموعه ی با بركت، در جایگاه والای مرجعیت و دیگر مسئولیت های بزرگ روحانی و سیاسی درخشیدند و بخش عظیمی از ملت ایران، سخن آنان را در امر دین و سیاست همچون حجت شرعی و معتمَد سیاسی، با جان و دل پذیرفتند.
اكنون این مجموعه ی امین، با نیم قرن تجربه ی سیاسی و انقلابی، با نیازهای تازه و عرصه های نوین روبرو است.
روحیه تلاش و ابتكار و اقدام شجاعانه در همه ی عرصه ها، همراه با اخلاص و صفایی كه همواره در آن آشكار بوده است، خواهد توانست گامهای این رهرو پنجاه ساله را باز هم استوار تر سازد.
امروز نیروهای جوان و فاضل كه ثمرات شجره ی طیبه ی حوزه ی علمیه اند، چشم به افقهای دور دست دوخته اند. هدفها دست یافتنی و همّتها بس بلند و استوار است.
فرصت و امید، سرمایه های خدادادی است كه جهاد دشوار ملت ایران، لیاقت دریافت آن از فیض الهی را به این ملت بزرگ عطا كرده است. هنر بزرگِ بزرگان و پیش كسوتان حوزه و از جمله، نهادِ كهن و ریشه دار جامعه ی مدرسین، در آن است كه از این سرمایه گرانقدر، بیشترین بهره مندی را نصیب جریان دینی و انقلابی در این میهن خدایی كند. و با داشته های امروز، فردایی روشنتر را تدارك ببینند و سخن و وعده الهی را تحقق بخشند كه فرمود: أَلَمْ تَرَ كَیْفَ ضَرَبَ اللّهُ مَثَلاً كَلِمَةً طَیِّبَةً كَشَجَرةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاء، تُؤْتِی أُكُلَهَا كُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا...
والسلام علیكم و رحمه الله
سیّدعلی خامنه ای
25 بهمن 1391

نوشته شده در پنجشنبه 26 بهمن 1391  توسط سید مرتضی رضایی میانگله 
درباره سایت
 
 
 
جستجو